EN
بازگشت به خانه

پیمانکاری ساختمان

بالارفتن هزینه‌ها موجب سخت شدن شرایط تعویض خانه‌ شده است و استقبال از بازسازی منازل فرسوده را با استقبال بالایی مواجه کرده است. استفاده از خدمات پیمانکاری ساختمانی باعث می‌شود اقدامات ساخت و ساز یا بازسازی با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود. اگر می‌خواهید در زمینه فعالیت‌های شرکت پیمانکاری ساختمانی بیشتر بدانید و برآوردی از هزینه پیمانکاری ساختمان داشته باشید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ضرورت استفاده از پیمانکاری ساختمانی

همه ما می‌دانیم برای اینکه بتوانیم کاری را به نحو احسن و بدون نقص انجام دهیم باید تخصص و تجربه کافی در انجام آن داشته باشیم. بازسازی ساختمان هم از این قاعده مستثنی نیست؛ اگر بخواهید از بهترین و مرغوب‌ترین متریال موجود در بازار استفاده کنید و به بهترین شکل ساختمان مورد نظر را تجهیز کنید باید از تخصص و تجربه پیمانکاری ساختمانی استفاده کنید. قطعا پیمانکار ساختمان که بارها و بارها اقدامات ساخت و ساز و بازسازی ساختمان‌های مختلف را انجام داده می‌تواند با تکیه بر تجربه و تخصص خود بهترین خدمات را به شما ارائه کند. در حالی که اگر بخواهید خودتان کارها و خدمات پیمانکاری ساختمان را انجام دهید باید انرژی بیشتری صرف کنید. از طرف دیگر با استفاده از خدمات پیمانکاری ساختمان در تهران و شهرستان‌ها می‌توانید کارها را سریع‌تر انجام دهید و پروژه را هر چه زودتر به اتمام برسانید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه مدیریت پیمان بپردازید.

وظایف شرکت پیمانکاری ساختمان

پیمانکاری ساختمان شامل فعالیت‌های تجهیز و بازسازی ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری است که توسط یک شرکت پیمانکاری ساختمانی انجام می‌شود. پیمانکاری ساختمان در تهران موظف است تمام اقدامات مربوط به خرید مصالح مورد نیاز برای تجهیز ساختمان، حمل و نقل و اجرای کامل پروژه را انجام دهد. نکته با اهمیت در عقد قرارداد با پیمانکاری ساختمان در تهران حس مسئولیت‌پذیری و تعهد به مفاد قرارداد است. در صورتی که پیمانکار ساختمانی به مفاد قرارداد پایبند نباشد و از انجام تعهدات سرپیچی کند، کارفرما متضرر می‌شود. زیرا کارفرما انتظار دارد پیمانکار ساختمان بودجه مالی و زمان را مدیریت کند و با یک مدیریت دقیق تمام امور را به پایان برساند. یکی دیگراز وظایف مهم پیمانکاری ساختمان در تهران حفظ و حراست از تجهیزات و منابع انسانی است. پیمانکار ساختمان موظف است از جان نیروهای انسانی محافظت کند. همچنین در حفظ و نگهداری از تجهیزات و لوازم مورد استفاده در پروژه هم دقت لازم را داشته باشد. زیرا در صورتی که مشکلی پیش بیاید و صدمه‌ای ایجاد شود، باید خسارت وارد شده را جبران کند و اقدامات لازم برای درمان را انجام دهد. شرکت مهندسی ردکا پرتو مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز شرکت سازنده مرکز خرید را در اختیار شما قرار دهد.

ویژگی‌های بهترین پیمانکاری ساختمان در تهران

 بهترین پیمانکار ساختمان تصمیم‌های درستی را در کوتاه‌ترین زمان می‌گیرد و مطابق برنامه‌ریزی کار را جلو می‌برد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بهترین پیمانکاری ساختمان در تهران تعهد زمانی است. پیمانکار باید در زمانی که به کارفرما قول داده پروژه را آماده کند و تحویل دهد. ویژگی‌های اخلاقی پیمانکار هم عامل بااهمیتی است که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم. بهترین پیمانکار کسی است که سابقه‌ای درخشان در حرفه خود داشته باشد و با صبر و انضباط کارها را جلو ببرد. همچنین باید بتواند با سایر افراد گروه، کارگران، کارفرما یا افراد دیگر ارتباط خوبی برقرار کند و کارها را سریع‌تر جلو ببرد.


بهترین پیمانکاری ساختمانی در تهران دنبال ارائه خدمات با کیفیت است. پیمانکاری که از کیفیت خدمات کم می‌کند، نمی‌تواند رضایت کارفرما را جلب کند. در نتیجه سابقه خوبی نخواهد داشت. 

انواع پیمانکاری ساخت و ساز

 کارفرما متناسب با نوع پروژه می‌تواند یکی از شیوه‌های پیمانکاری را انتخاب کند. شرکت پیمانکاری ساختمانی در حوزه‌های زیر فعالیت می‌کنند. پیمانکاری ساختمانی در حوزه تخریب و خاکبرداری در این قرارداد فقط فعالیت‌های مربوط به خاک‌برداری و تخریب توسط پیمانکار انجام می‌شود. پیمانکاری در حوزه بتون ریزی آرماتور بندی شناژ، ستون و سقف نیاز به تخصص و تجربه دارد و باید به افرادی که در این زمینه فعالیت دارند سپرده شود. پیمانکاری در حوزه تاسیسات آب و برق و گاز برخی از کارفرماها فقط به خدمات لوله کشی و تاسیسات نیاز دارند. به همین دلیل بعد از سفت‌کاری با شرکت پیمانکاری قرارداد می‌بندند و کارهای مربوط به تاسیسات را به آن‌ها می‌سپارند.شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتز به صفحه شرکت اجرای ساختمان مراجعه کنید

انواع قرارداد پیمانکاری ساختمان

 قرارداد پیمانکاری ساختمان در تهران سه شیوه متداول دارد که کارفرما و شرکت می‌توانند بر سر یکی از آن‌ها با هم توافق کنند. قرارداد پیمانکاری با مصالح شرکت پیمانکاری ساختمانی که قراردادی با مصالح می‌بندد تمام مراحل اجرا، هزینه خرید مصالح مورد نیاز، دستمزد پروژه را به عهده کارفرما قرار می‌دهد. البته باید زمان قرارداد و هزینه و نحوه پرداخت هزینه به صورت دقیق در قرارداد قید شود. به طور مثال ممکن است کارفرما بخواهد هزینه پیمانکاری را در چند مرحله پرداخت کند که باید این شرایط را در قرارداد مشخص کند. قرارداد پیمانکاری با دستمزد در قراردادهای دستمزدی، پیمانکاری ساختمان هیچ هزینه‌ای بابت خرید مصالح یا حقوق کارگران پرداخت نمی‌کند. در متن قرارداد بین کارفرما و شرکت پیمانکاری مبلغ دستمزد شرکت به صورت دقیق مشخص می‌شود تا بعدا مشکلی برای طرفین پیش نیاید. قرارداد پیمانکاری درصدی اغلب شرکت‌ها و کارفرماها تمایل دارند برای ساخت و ساز قرارداد پیمانکاری درصدی امضا کنند. این شکل از قرارداد که با نام پیمان مدیریت هم شناخته می‌شود با پرداخت مبلغی با نام تنخواه گردان به پیمانکار همراه است. پیمانکاری ساختمان هم پس از اینکه مبلغ مورد نظر را دریافت می‌کند، اقدامات خرید مصالح و بازسازی را شروع می‌کند. بهتر است بدانید دستمزدی که در قراردادهای درصدی تعیین می‌شود، نسبت به قراردادهای دیگر بیشتر است که باعث شده بیشتر قراردادها با این شیوه امضا شوند.

قیمت پیمانکاری ساختمان

شرکت پیمانکاری ساختمانی با تخصص و تجربه‌ای که در زمینه خرید مصالح، استخدام کارگران حرفه‌ای و تجهیز ساختمان دارد مدیریت پروژه‌ها را به عهده می‌گیرد. اغلب افرادی که قصد دارند پیمانکاری ساختمانی را به فرد یا شرکتی بسپارند درباره قیمت پیمانکاری ساختمان سوال دارند و می‌خواهند بدانند هزینه قرارداد با پیمانکاری ساختمان در تهران چقدر است. کارفرما با اطلاع از قیمت پیمانکاری ساختمان می‌تواند میزان بودجه مورد نیاز برای ساخت و تجهیز ساختمان را برآورد کند. بهتر است بدانید هزینه پیمانکاری ساختمان ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. موارد زیر مهم‌ترین عواملی هستند که قیمت پیمانکاری ساختمان را تحت تاثیر قرار می‌‌دهند.


وسعت پروژه پیمانکاری

یکی از عوامل مهمی که پیمانکاری ساختمانی برای تعیین قیمت پیمانکاری ساختمان به کارفرما در نظر می‌گیرد، وسعت پروژه است. قطعا پروژه‌های بزرگ که مساحت بیشتری دارند با مشکلات و سختی بیشتری تجهیز می‌شوند و همین امر موجب بالارفتن هزینه‌ها می‌شود. 

کاربری ساختمان

 یکی دیگر از موارد بااهمیتی که در تعیین قیمت پیمانکاری ساختمان تاثیرگذار است کاربری ساختمان است. به طور معمول عرف پیمانکاری ساختمان به صورت زیر است. ۲ تا ۱۵ درصد هزینه کل پروژه بازسازی معمولی ۱۲ تا ۱۸ درصد هزینه کل پروژه برای بازسازی ساختمان‌های قدیمی و کلنگی ۱۵ تا ۲۲ درصد هزینه کل پروژه برای بازسازی ویلا ۱۰ تا ۲۰ درصد هزینه کل پروژه برای بازسازی ساختمان با مصالح ارزان‌قیمت ۸ تا ۱۶ درصد هزینه کل پروژه برای بازسازی با مسئولیت خرید مصالح توسط پیمانکار ۸ تا ۲۰ درصد هزینه کل پروژه برای بازسازی درصدی 

زمان سپردن پروژه به پیمانکار

 اگر می‌خواهید برآوردی دقیق از قیمت پیمانکاری ساختمان داشته باشید باید به این نکته دقت کنید، که زمان سپردن پروژه به پیمانکاری ساختمانی بر هزینه آن تاثیر زیادی دارد. قطعا وقتی از اول پروژه از خدمات پیمانکاری ساختمان در تهران استفاده می‌کنید، نسبت به زمانی که از اواسط پروژه با شرکت پیمانکاری قرارداد می‌بندید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. 

میزان مسئولیت شرکت پیمانکاری ساختمانی

برای تنظیم قرارداد و تعیین قیمت پیمانکاری ساختمان باید میزان مسئولیت‌های شرکت پیمانکاری ساختمانی را هم در نظر داشته باشیم. در مواردی که کارفرما صفر تا صد تمام امور را به پیمانکار می‌سپارد باید هزینه بیشتری هم به عنوان حق‌الزحمه پرداخت کند. 

مطلب پیشنهادی: مهندسین مشاور معماری

هزینه پیمانکاری ساختمانی

 اولین اقدام برای تعیین قیمت پیمانکاری ساختمان، بررسی جوانب مختلف پروژه و عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن است. شرکت پیمانکاری ساختمانی و کارفرما برای حق الزحمه توافق می‌کنند. به طور مثال فرض کنید در یک ساختمان ویلایی به مساحت 200 مترمربع حق الزحمه پیمانکاری 10 درصد تعیین شده است؛ در نهایت هزینه‌ای که بر هر متر مربع صرف می‌شود 3 میلیون تومان است. 10 درصد از هزینه کل پروژه که 600 میلیون است، یعنی 60 میلیون تومان باید به پیمانکار ساختمانی پرداخت شود. 

زمان پرداخت هزینه پیمانکاری ساختمان

با توافق بر سر هزینه پیمانکاری ساختمان نوبت به این می‌رسد که بدانیم کارفرما چه زمانی باید هزینه را به شرکت پیمانکاری ساختمانی پرداخت کند. واقعیت این است که زمان پرداخت هزینه بستگی به توافق طرفین دارد. همانطور که پیش از این هم تاکید کردیم قرارداد بین کارفرما و شرکت پیمانکاری انواع مختلفی دارد و طرفین می‌‌توانند بر اساس نوع قرارداد، بر روی زمان پرداخت هم توافق کنند. بازسازی ساختمان‌های مسکونی، تجاری یا اداری نیاز به تخصص و تجربه دارد و همه افراد نمی‌توانند به تنهایی از پس انجام آن بر بیاند. شرکت پیمانکاری ساختمانی مسئولیت خرید مصالح و نظارت بر امور را به عهده می‌گیرد و متناسب با وسعت پروژه و مسئولیت‌هایی که دارد از کارفرما هزینه دریافت می‌کند. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کامل و دقیقی درباره وظایف پیمانکاری ساختمان در تهران و قیمت پیمانکاری ساختمان در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی کافی امور بازسازی و تجهیز ساختمان را برون‌سپاری کنید.


1402-06-28

شرکت مشاور تاسیسات

1402-06-26

مدیریت پیمان ساختمان

1402-06-26

شرکت اجرای ساختمان

1402-06-26

تاسیسات مکانیکی ساختمان

1402-06-26

شرکت سازنده مرکز خرید